Вчені виявили істоту, яка на сьогоднішній день є абсолютним рекордсменом серед хребетних тварин по тривалості життя.

Цією твариною виявилася найстаріша гренландська полярна акула.

Акулу вдалося виявити у водах Північної Атлантики. За попередніми даними, дата її народження припадає приблизно на 1505 рік.

Полярні акули примітні тим, що кожен рік свого життя вони виростають на 1 сантиметр. Тому за їх розмірами відразу можна зрозуміти, наскільки довго вони живуть. Деякі особини можуть досягати 5 метрів в довжину. Але знайти настільки древнє істота вченим ще не вдавалося.

Знайдена найдавніша і найдивніша істота на планеті: їй майже 200 мільйонів років (ФОТО)

Популярні новини зараз

""Тягнути" на собі всю сім'ю": багатодітна Марія Порошина розповіла про сімейних відносинах

Купальник врізався в інтимне місце: добірка найбільш пам'ятних купальників 70-річної Алли Пугачової – в молодості була ще тією оторвою (ФОТО)

Пугачова зізналася, як часто "перекидається" у ліжку з Галкіним: "він виявився таким гарячим..."

Як зараз виглядає особлива донька Лоліти Мілявської: рідкісні фото 21-річної киянки

Показати ще

Це найстаріше хребетна на планеті - полярна акула, якій вже більше 500 років

Юліус Нільсен, морський біолог з Копенгагенського університету, виявив найстарішу акулу. Вона досягала у довжину 5 метрів і 40 сантиметрів. Тварину вдалося без шкоди відловити і провести радіовуглецевий аналіз ядра кришталика очей акули, що і допомогло встановити її вік. Результати були опубліковані в журналі Science.

Вчені спочатку припускали, що акула кілька молодше. Але потім виявилося, що вона майже на 300 років старше, ніж вони припускали. Зараз даної особини вже 515 років, а, можливо, навіть більше.

найстаріша полярна гренландська акула

Крім даної акули були виловлені ще кілька особин, які теж можуть виявитися більшими долгожительницами.

Але в чому ж секрет такої тривалої життя? Фахівці припускають, що вся справа полягає в тому, що у них дуже повільний обмін речовин, крім того, ці тварина живуть в дуже холодній воді.

У полярних акул дуже повільний обмін речовин, який уповільнює процеси старіння

Одне з досліджень останнього часу показало, що життя при постійних низьких температурах уповільнює процеси старіння і в'янення. Саме цього і можуть бути вдячні полярні акули своєї багатовікової життям.

Але і за своє довголіття їм доводиться платити. Незважаючи на те, що ці тварина довго не старіють і майже не хворіють, все ж у них є велика проблема — в їх очах часто заводяться черв'ячні паразити, які живуть в очних яблуках.

Виявлені найдавніші письмена в світі: їм 15 тисяч років, і це безпрецедентна знахідка

Дивись відео по темі і дізнайся, яка тварина найстаріша на планеті:

Також читай про те, що Чорнобильська зона відчуження продовжує дивувати. Там з'явилися тварини, які вже давно не живуть в дикій природі. Вони зникли з диких природних умов проживання. Але в Чорнобилі зростає їх популяція. Дізнайся, що це за зниклі тварини в Чорнобилі.

А ще дізнайся про те, що археологи знайшли і розшифрували дуже древній єгипетський текст, якому 3,5 тисячі років. Цей папірус виявився найдавнішим тестом на вагітність. Ця неймовірна знахідка дозволила дізнатися, як про вагітність жінки дізнавалися в Стародавньому Єгипті.

Більше цікавих матеріалів можна читати на Clutch!

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн.