Японські психологи з Університету Тохоку провели експеримент, в ході якого вони з'ясували, що люди, які подобаються один одному, які довіряють один одному і симпатизують, несвідомо підлаштовуються один під одного під час контакту. Більш того, це працює і у зворотному напрямку: якщо потрібно викликати довіру людини і сподобається йому, якщо люди незнайомі, то рухова підстроювання викличе почуття симпатії у відповідь.

Про це повідомляє Plos One.

найефективнішою підстроюванням психологи визначили саме спільну ходьбу. Вона дає найбільший ступінь довіри і симпатії в порівнянні з іншими видами невербальної комунікації.

У ході експерименту були відібрані чоловіки і жінки, яких поділили на групи в залежності від статі. Всі учасники були незнайомі один з одним.

Випробуваним пропонувалося: спілкуватися, здійснюючи прогулянку; разом прогулятися, але мовчки; і спілкуватися, сидячи в кімнаті.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль засвітила обручку на безіменному пальці: весілля з Даном Баланом відбулося

Красуня з "Величного століття" облягла апетитні принади маєчкою, засвітивши найцінніше: "Безсоромна Хюррем"

Влад Яма відростив волосся (ФОТО)

У картатому піджаку на голе тіло: дружина Кошового зачарувала шанувальників стильним образом

Показати ще

Парадокси чоловічого кохання: чому чоловік завойовує жінку, а потім втрачає до неї інтерес

Вчені довели, що синхронізація кроку при прогулянці викликає довіру співрозмовника

По закінченню експерименту учасників попросили пройти анкету і відповісти на питання про свого партнера, зазначивши своє до нього ставлення.

Дослідження показало, що самий довірчий контакт і найбільша інформативність є в тих групах, де випробовувані спілкувалися під час прогулянки.

Примітно і те, що до всіх учасників експерименту були прикріплені мікрофони і датчики руху. І вчені звернули увагу, що ті учасники, які разом ходили, більше підлаштовувалися один до одного, а потім висловили більше симпатії до свого співрозмовника.

Також вчені помітили, що в тих випадках, коли співрозмовник подобається, людина починає несвідомо синхронізуватися з його кроком — так відбувається підстроювання, яка викликає симпатію і довіру.

Психологи стверджують, що це працює і від зворотного. Якщо потрібно сподобатися людині і викликати у нього довіру, потрібно свідомо підлаштовуватися під його руху, повторювати їх. Через деякий час співрозмовник почне несвідомо копіювати ваші рухи, і відбудеться синхронізація.

Тривалість життя залежить від освіти: вчені 30 років з'ясовували, чому це так

Дивись відео про техніку НЛП і як можна неусвідомлена довіра людини:

Також читай про те, що вчені провели дослідження і з'ясували,які кімнатні квіти найбільш ефективні для очищення повітря. 5 рослин визнані справжніми поглиначами токсинів і важких металів.

Також дізнайся про те, чому так складно вирішувати свої проблеми  з точки зору психології. У чому ми всі припускаємося помилки? Чому іноді, вирішуючи проблеми, стає тільки гірше? Виявляється, є три стратегії поведінки, які зовсім не допомагають, але люди їх обирають раз за разом. Психолог розповіла про стратегії пасивного поведінки.

Більше цікавих матеріалів можна читати на Clutch!

Підписуйся на наш youtube-канал Клатч Онлайн.