З-за того, що у свята немає постійної дати, його називають «перехідним». Якого числа у тому або іншому році святкуватиметься православна і католицька Пасха, визначається просто – це перша неділя після першого повного місяця весни. Так, у 2020 році представники різних віросповідань зустрінуть Світлу Пасху в четвертий місяць сучасного календаря – квітень.

Дата зустрічі Пасхи, як правило, стає звітним для інших церковних свят. Саме від цієї дати залежить календар на рік для християн і католиків.

Великдень 2020

Коли буде православне свято в Україні

В 2020 році православна Пасха припадає на 19 квітня. Але Україна до улюбленого свята весни буде готуватися заздалегідь. 2 березня розпочнеться найсуворіший піст у році. Великий піст триватиме 7 тижнів, а значить він закінчиться в суботу, 18 квітня.

Світле Христове Воскресіння православні християни зустрінуть ранковою службою 19 квітня, а в понеділок, 20-го, нас чекає ще один додатковий вихідний.

Популярні новини зараз

Синці під очима і втомлений вигляд: як виглядає Лілія Ребрик на карантині без допомоги візажистів та перукарів

Чому Ольга Фреймут зникла з екранів: телеведуча дала чесну відповідь

Міні-спідничка Насті Каменських не змогла прикрити найцінніше: Потапу таке не сподобається

Влад Яма відростив волосся (ФОТО)

Показати ще

Дата католицької Пасхи

У цьому році католицька Пасха буде святкуватися у вихідні перед православною, а саме 12 квітня. Великдень католики зустрічають також, як і православні християни, але спочатку піст, який цього року починається 26 лютого і закінчується напередодні світлого свята – 11 квітня. При цьому піст у католиків набагато простіше – у них дозволені деякі вільності, до того ж у дні стриманості дозволяється вживати рибу та яйця.

Великдень 2020

Єврейська Пасха або Песах 2020 року

Іудейське свято Песах випадає на дати з 8 по 16 квітня. Саме 8 днів, з середи до четверга євреї, по особливому регламенту, будуть святкувати Песах. У певні дні юдеї запрошують близьких і дорогих людей на особливий обід, що складається з певних страв і продуктів, читають особливі молитви, проводять особливі «будні свята» і навіть проводять різні церемонії. З цього випливає висновок, що різниця між нашою Пасхою і іудейським Песахом колосальна, та й сама назва єврейського свята має особливий сенс. У перекладі з івриту Песах – «пройшов», а це означає, що під час страшної кари Бога, за підступи фараона, покарання «пройшло повз» єврейського народу.