Марія Магдалина — дуже суперечливий персонаж в історії. Про її особистості складають міфи, і ніхто достовірно не знає, ким була ця жінка.

Християнська традиція являє Марію Магдалину, як раскаявшуюся блудницю, яка омила ноги Ісуса Христа, яка розкаялася у своїх гріхах, позбулася семи бісів і стала проповідницею Христової. Марія Магдалина постає як мироносиця, як жінка, яка йшла за Христом в Його мандрах, бачила Його Розп'яття, а потім стала однією з перших серед людей, хто бачив Воскресіння Господнє.

Також по одній (недоведеною) версії передбачається, що саме Марія Магдалина була таємною дружиною Ісуса Христа.

Як змінюється організм після смерті і що залишається від тіла після 100 років в могилі

Портрет Марії Магдалини

Популярні новини зараз

Колишня Потапа назвала його головний недолік в ліжку: Насті Каменських не пощастило

Тіна Кароль на карантині зустрілася з коханим чоловіком

Сюмбюль-азі довелось несолодко: як хлопчики ставали євнухами і якими вони були в реальному житті

Не гірше, ніж дружина Потапа: 49-річна Білик в ботфортах і комбінації вразила стрункими ногами

Показати ще

Примітно те, що Марія Магдалина — одна з трохи християнських персоналій, чиє поховання було знайдено. Склеп, в якому була похована свята, був виявлений ще в 1280 році. Його знайшли монахи, які будували домініканський монастир Сент-Боме.

Ченці виявили не просто склеп, а справжню мармурову гробницю, біля якої знаходилася записка зі словами: «Ось тіло благословенній Марії Магдалини».

До сьогоднішнього дня мощі Марії Магдалини зберігається в Провансі в церкві Сен-Максимен-ла-Сент-Бом. Примітно те, що череп зберігся в дуже хорошому стані.

Марія Магдалина

Саме з-за того, що череп не був зруйнований згодом, вчені змогли реконструювати образ Марії Магдалини.

займалися Реконструкцією професор антропології Версальського університету Філіп Шарльє та судово-медичний художник Філіп Фрош. В роботі вони використовували судові методи, якими користується ФБР.

Копітка робота дозволила вченим відновити прижиттєвий вигляд Марії Магдалини і побачити, як ця жінка виглядала насправді.

Реконструкція справжньої зовнішності Марії Магдалини

Це дуже цінний внесок в історію та науку, так як жоден художник не написав прижиттєвий портрет Марії Магдалини. Всі ікони написані посмертно.

«Єдина в своєму роді»: в Єгипті знайшли гробницю, якій 4400 років (унікальні фото)

Дивись відео по темі:

Також читай про те, що дивовижна знахідка була виявлена в АОЕ недалеко від Абу-Дабі. Тут археологи дістали з-під пластів землі найдавнішу перлину в світі — їй 8 тисяч роківПереходь по посиланню, щоб побачити фото дивини.

А ти знаєш, що нове археологічне відкриття відбулося в Україні у Вінницькій області? Тут археологи випадково виявили дуже давню стелу   їй не менше 5 тисяч років. Знахідка дуже рідкісна і представляє найбільшу цінність для нашої культури.

Більше цікавих матеріалів можна читати на Clutch!

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн.