Американські вчені з університету Вермонта зробили відкриття. Фахівці змогли створити перших в світі живих роботів. Про це повідомляє CNN.

Вчені говорять, що їх творіння можна назвати абсолютно новою формою життя.

Живі роботи отримали назву ксеноботи. Вони створені зі стовбурових клітин африканської жаби гладка шпорцева жаба. Латинська назва виду — Xenopus laevis. Саме з-за цього нові організми і отримали назву ксеноботы.

Нова форма життя має дуже маленькі розміри — менше міліметра. Створені ксеноботи з метою лікування багатьох захворювань людей.

Став відомий колір смерті: дослідження американських вчених

Популярні новини зараз

Життя з Собчак не цукор: Богомолов почав спиватися на карантині, відео потрапило в Мережу

Мало не злетів купальник: пляжне фото нестаріючої 72-річної Софії Ротару підірвало Мережа – навіть дивитися ніяково (ФОТО)

Пугачова схопилася за серце: 48-річна Крістіна Орбакайте налякала шанувальників дивним зовнішнім виглядом – скоро дізнаємося про розлучення?

"Не соромтеся": Муценієце після розлучення з Прилучним вперше засвітила "солодкі булочки"

Показати ще

Ксенобот

Що ж уміють ксеноботи?

Вчені кажуть, що живі роботи здатні до групової роботи, можуть самостійно переміщатися по серцево-судинній системі людини і навіть здатні виживати кілька тижнів без необхідного їм харчування.

Те, що нові організми створені з стовбурових клітин, наділяє їх особливою можливістю цих клітин — стає будь-якими іншими клітинами. І цією функцією можна керувати за допомогою суперкомп'ютерів.

На сьогоднішній день можливості ксеноботів поки не дуже великі, так як вчені продовжують роботу над ними.

Поки живі роботи здатні тільки рухатися у відповідності з вказівками людини. Таку можливість нової форми життя подарував матеріал, з якого вона створена — клітини шкіри і серця ембріона жаби.

Клітини шкіри пасивні і служать каркасом, а клітини м'язи серця дають можливість скорочуватися і пересуватися.

Керують вчені ксеноботами за допомогою програмування. Надалі можливості цих організмів будуть розширюватися.

Джошуа Бонгард, один з авторів відкриття, підкреслив, що ксеноботи — це і не роботи, і не живі істоти. Це абсолютно новий вид істот — програмовані живі машини.

Для чого будуть використовувати нову форму життя?

Вчені з університету Вермонта підкреслили те, що ксеноботи абсолютно нешкідливі для людського організму. Тому їх можна буде використовувати для лікування. Наприклад, для цілеспрямованої доставки ліків в конкретний орган.

Також живі роботи можуть використовуватися для збору микропластика у світовому океані, а також для очищення середовища від радіоактивного забруднення.

Вчені здивовані дивною істотою з Паризького зоопарку, у якої немає мозку, але є інтелект

Дивись відео по темі:

Також читай про те, медики назвали продукти, які не просто корисні для мозку, але і змушують його працювати швидше, виконуючи все більш складні операції. Дізнайся, з чого складається дієта геніїв і інтелектуалів.

А ще дізнайся про те, що вчені назвали харчову добавку, яка згубна для мозку. Її вживають всі, але у великих кількостях вона здатна викликати незворотні процеси. Переходь по посиланню і дізнайся, що таке ми їмо, що вже в досить молодому віці змушує наш мозок передчасно старіти.

Більше цікавих матеріалів можна читати на Clutch!

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн.